Čtyři dohody – toltécká láska

Tentokrát doporučujeme ověřenou klasiku – knihu Čtyři dohody Dona Migueal Ruize (DMR), který nedávno osobně navštívil Prahu. Jeho kniha Čtyři dohody vysvětluje názory vycházející ze strachu, které podkopávají lásku a vedou k utrpení ve vztazích. Ukazuje nám, jak léčit emoční rány, nabýt svobody, radosti a hravosti. Vysvětluje nám, proč „domestikace“ a „představa dokonalosti“ vedou k sebeodmítání, proč snaha ovládat druhé ničí naše vztahy, proč se snažíme získat lásku druhých, aniž bychom jí objevili ve vlastním nitru a jak se máme naučit odpouštět sobě i druhým.

Toltécká tradice říká, že k naší pravé povaze nás vede štěstí, svoboda a láska. Prvním krokem je vědomí, kým opravdu jsme, druhým krokem transformace, kdy se máme osvobodit od svých znalostí, jež nás zotročují. Láska je výsledkem dokonalého zvládnutí vědomí a transformace. Láska je samotný život. Naučíme-li se opravdu milovat, žijeme v harmonii s duchem, nejsme už jen tělem, myslí, nebo duší, staneme se láskou. Když zvládneme Vědomí, Transformaci a Lásku, získáme zpět své božství. To je cílem Toltéků.

Na tuto knihu D.M.R. navázal jeho syn knihou Pátá Dohodapraktickým průvodcem Cestou Sebeovládání, kde popisuje 5 důležitých dohod. A které to jsou?

Miřte slovem přesně.

Neberte si nic osobně.

Nevytvářejte si žádné domněnky.

Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovede.

Buďte skeptičtí, ale naslouchejte!

 

Příjemné čtení!

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy na knihy a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>