Čtyři dohody – toltécká láska

Tentokrát doporučujeme ověřenou klasiku – knihu Čtyři dohody Dona Migueal Ruize (DMR), který nedávno osobně navštívil Prahu. Jeho kniha Čtyři dohody vysvětluje názory vycházející ze strachu, které podkopávají lásku a vedou k utrpení ve vztazích. Ukazuje nám, jak léčit emoční rány, nabýt svobody, radosti a hravosti. Vysvětluje nám, proč „domestikace“ a „představa dokonalosti“ vedou k sebeodmítání, proč snaha ovládat druhé ničí naše vztahy, proč se snažíme získat lásku druhých, aniž bychom jí objevili ve vlastním nitru a jak se máme naučit odpouštět sobě i druhým.

Toltécká tradice říká, že k naší pravé povaze nás vede štěstí, svoboda a láska. Prvním krokem je vědomí, kým opravdu jsme, druhým krokem transformace, kdy se máme osvobodit od svých znalostí, jež nás zotročují. Láska je výsledkem dokonalého zvládnutí vědomí a transformace. Láska je samotný život. Naučíme-li se opravdu milovat, žijeme v harmonii s duchem, nejsme už jen tělem, myslí, nebo duší, staneme se láskou. Když zvládneme Vědomí, Transformaci a Lásku, získáme zpět své božství. To je cílem Toltéků.

Na tuto knihu D.M.R. navázal jeho syn knihou Pátá Dohodapraktickým průvodcem Cestou Sebeovládání, kde popisuje 5 důležitých dohod. A které to jsou?

Miřte slovem přesně.

Neberte si nic osobně.

Nevytvářejte si žádné domněnky.

Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovede.

Buďte skeptičtí, ale naslouchejte!

 

Příjemné čtení!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>